Moroccanoil Treatment

NAJWYŻSZA NOTA ZA: BRAK PARABENÓW, SIARCZANÓW I FOSFORANÓW

NAJBARDZIEJ ROZCZAROWUJE: SILNIE DRAŻNIĄCY SKÓRĘ ALKOHOL BENZYLOWY, OLEJKU NIE MOŻNA NAKŁADAĆ NA SKÓRĘ GŁOWY

CZY MA COŚ, CZEGO NIE SPOTKASZ W INNYCH PRODUKTACH? DUŻE STĘŻENIE OLEJU ARGANOWEGO

OPIS, ZALETY, WADY

Marka Moroccanoil stale, wiernie i niezmiennie promuje olejek arganowy jako najlepszą wytłaczaną z orzechów substancję pielęgnującą do włosów. Produkt Moroccanoil Treatment to olej do włosów, który zamknięty jest w płaskiej, ciemnej butelce, która bardziej przypomina lekarstwo niż kosmetyk. Olejek jest dostępny w wielu pojemnościach, a jego cena jest dosyć wysoka. Czy Moroccanoil Treatment jest jej wart?

Olej arganowy jest unikalnym olejkiem, ponieważ bilans jego kwasów tłuszczowych pozwala przypisać go zarówno do włosów o średniej porowatości, jak i wysokoporowatych i ekstremalnie zniszczonych. Aby jednak olej arganowy ukazał w pełni swoją moc regenerującą, powinien być nakładany nie tylko na łuski włosa, ale również na skórę głowy. Tylko w ten sposób możliwa jest kompleksowa ochrona i regeneracja włosów, polegająca na zrównoważeniu procesów zachodzących na skórze głowy oraz wzmocnieniu cebulek włosowych w ten sposób zapewniając zdrowy wzrost grubych i mocnych kosmyków.

Niestety ze względu na obecność silikonów, substancji zapachowej (parfum), mogącej zawierać alkohol, oraz jednowodorotlenowego, uczulającego i drażniącego skórę alkoholu Moroccanoil Treatment nie nadaje się do olejowania skóry głowy. To bardzo duży minus, ponieważ naturalne olejki powinny działać przede wszystkim na cebulki włosowe i skalp. To tam zaczyna się zdrowie i piękno włosów, a bez odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy nigdy nie doczekamy się zdrowych, mocnych włosów (nie będą rosły grube i nie przestaną wypadać).

To pozwala stwierdzić, że Moroccanoil Treatment jest jedynie powierzchownie działającą odżywką kondycjonującą i upiększającą włosy.

OLEJEK DO WŁOSÓW — SPOSÓB UŻYCIA

Moroccanoil Treatment należy aplikować wyłącznie na włosy, od połowy ich długości. Olejek można nakładać zarówno na wilgotne, jak i suche włosy. Moroccanoil Treatment wzmocni też działanie odżywki lub balsamu do włosów – wystarczy dodać do nich klika kropli oleju podczas aplikacji. Producent zaleca też stosowanie Moroccanoil Treatment podczas koloryzacji włosów, w celu lepszej absorpcji pigmentu z farb. Dzięki temu kolor utrzyma się dłużej, a włosy nie zniszczą się podczas farbowania.

OLEJEK DO WŁOSÓW — DZIAŁANIE

Działanie Moroccanoil Treatment byłoby dużo lepsze i przynosiło długotrwałe efekty zdrowych i mocnych włosów, gdyby produkt można było nakładać na skórę głowy i pozwalać olejkowi arganowemu wnikać w cebulki.

Moroccanoil Treatment jako odżywka kondycjonująca i wspomagająca koloryzację włosów jest bardzo dobra i świetnie nawilża włosy, dodając im blasku i nie przeciążając kosmyków. Ochroni rówież włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. To trochę zbyt mało jak na olejek w takiej cenie i o takim potencjale.