SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów

NAJWYŻSZA NOTA ZA: BOGACTWO AMINOKWASÓW, HYDROLIZOWANE PROTEINY JEDWABIU I KWAS HIALURONOWY

NAJBARDZIEJ ROZCZAROWUJE: ALCOHOL DENAT – WYSUSZAJĄCY I POWODUJĄCY PODRAŻNIENIA SZKODLIWY ALKOHOL

CZY MA COŚ, CZEGO NIE SPOTKASZ W INNYCH PRODUKTACH? TAK. UNIKALNY OLEJEK TSUBAKI

OPIS, ZALETY, WADY

 

SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów to produkt o dużej pojemności. 250 ml kosmetyku zamknięte jest w czerwonej butelce wyposażonej w duży atomizer przypominający ten w lotionach do stylizacji włosów. Produkt jest wydajny, ponieważ należy go rozprowadzać na włosach w umiarkowanej dawce (nadmierna ilość może przeciążyć włosy).

SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów nawilży, ochroni i zregeneruje suche i pozbawione blasku włosy. Ułatwi rozczesywanie i zabezpieczy kosmyki przed szkodliwym promieniowaniem, a jednocześnie udaremni toksynom wnikanie do wnętrza włosów.

SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów zawiera dwa cenne olejki naturalne:

  • Uwodorniony olejek rycynowy – który dba o wygląd i blask włosów, usprawnia pracę cebulek i przyspiesza wzrost włosów, a jednocześnie dba o ich intensywny, głęboki kolor.
  • Olejek tsubaki – pozyskiwany jest z cennej japońskiej zimowej róży, której kwiaty ukazują się wyłącznie zimą, w ekstremalnych warunkach. Nasiona tsubaki, z których wytwarzany jest olej, są bogate w odżywcze i ochronne składniki. Od wieków ceniona w Japonii za swoje odmładzające i ochronne właściwości. Olejek tsubaki odbudowuje warstwę lipidową naskórka i zapewnia równowagę hydro-lipidową skóry. Odżywia korę włosów, dzięki czemu kosmyki zyskują witalność i blask. Co więcej – olejek tsubaki działa przeciwzapalnie, dzięki czemu chroni skórę głowy i zapobiega wszelkim podrażnieniom, usprawniając procesy zachodzące na jej powierzchni.

Kolejnym cennym składnikiem w produkcie jest kwas hialuronowy – wiąże wodę w skórze i usprawnia syntezę kolagenu, jednocześnie tworząc na powierzchni włosów ochronny film zapobiegający utracie wody z komórek. SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów zawiera również cenne aminokwasy:

  • Betaina – aminokwas ważny dla włosów, biorący udział w syntezie białek, korzystnie wpływający na cement międzykomórkowy
  • Arginina – aminokwas, bierze udział w syntezie keratyny, czyli budulca włosów.

Do minusów zdecydowanie należy zaliczyć to, ze SHIKIORIORI TSUBAKI zawiera zły, wysuszający i podrażniający skórę alkohol, który może wysuszać włosy (alcohol denat). Innym nieco kontrowersyjnym składnikiem jest występujący w esencji do włosów SHIKIORIORI TSUBAKI glikol propylenowy – alkohol, który nawilża, ale jednocześnie bardzo źle wpływa na uszkodzony lub podrażniony naskórek. Produkt zawiera również konserwanty oraz substancje komedogenne (ujemnie wpływające na stan skóry). Z tego względu nie nadaje się do olejowania skalpu i nie zregeneruje w pełni włosów. Będzie natomiast dobrą odżywką kondycjonującą włosy i poprawiającą ich wygląd.

OLEJEK DO WŁOSÓW — SPOSÓB UŻYCIA

Atomizer jest zabezpieczony plastikową nakładką, którą należy zdjąć przed użyciem. SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów powinna być aplikowana na umyte, osuszone ręcznikiem, wilgotne włosy. Należy uważać, aby nie przesadzić z dawkowaniem olejku – zbyt duża ilość przeciąża włosy. Wilgotne kosmyki zroszone olejkiem tsubaki należy stylizować i suszyć jak zwykle.

OLEJEK DO WŁOSÓW — DZIAŁANIE

SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów działa głównie na powierzchni włosów – zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem promieni UV, ochrania przed uszkodzeniami, świetnie dyscyplinuje włosy. Dzięki niej kosmyki zyskują sprężystość, a pasemka są rozświetlone i pełne witalności. Piękny zapach utrzymuje się dosyć długo na włosach. SHIKIORIORI TSUBAKI Nawilżająco-regenerująca esencja do włosów ochroni je również przed gorącym nawiewem emitowanym przez suszarkę. Dzięki temu włosy nie wysychają i nie puszą się podczas stylizacji.