Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe

NAJWYŻSZA NOTA ZA: PIĘKNE OPAKOWANIE I CZTERY OLEJKI W SKŁADZIE

NAJBARDZIEJ ROZCZAROWUJE: OBECNOŚĆ SILIKONÓW I PODRAŻNIAJĄCEGO SKÓRĘ, WYSUSZAJĄCEGO ALKOHOLU (BENZYL ALCOHOL)

CZY MA COŚ, CZEGO NIE SPOTKASZ W INNYCH PRODUKTACH? TAK. KUMARYNĘ.

OPIS, ZALETY, WADY

Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe to olejek zamknięty w pięknej, szklanej butelce. Starannie wykonane opakowanie nadaje prestiżu całemu produktowi. Butelka o pojemności 100 ml zwieńczona jest solidną i ładną pompką, która od początku do końca działa bez zarzutu.

Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe ma w swoim składzie wiele naturalnych olejków, które przyczyniają się do poprawy wyglądu włosów i działają natychmiast po aplikacji.

Olejek kukurydziany – zadba o blask i sprężystość włosów. Stworzy na ich powierzchni film ochronny, zabezpieczający przed słońcem. Olejek kukurydziany jest idealny do włosów zniszczonych, o wysokiej porowatości.

Olej arganowy – zabezpieczy włosy przed zniszczeniami powstałymi na skutek gorąca (suszarka, prostownica). Dzięki niemu włosy stają się odpowiednio odżywione i gładkie oraz nie niszczeją tak szybko.

Olejek kameliowy – zwany olejekiem herbacianym. Działa antyseptycznie i opóźnia procesy starzenia się włosów. Olejek kameliowy jest bardzo popularny w Japonii i Chinach. Tamtejsze kobiety słyną z grubych, mocnych i błyszczących włosów. Olejek kameliowy zawiera aż 80% kwasu oleionowego z grupy omega-9. Jest idealny dla średnioporowatych włosów.

Olejek pracaxi – to przybysz z terenów Ameryki Południowej, a dokładniej: z podmokłych terenów lasów deszczowych. Jest nieoceniony w pielęgnacji włosów. Wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu kosmyków, nabłyszcza i nadaje sprężystości pasemkom.

W składzie Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe odnajdujemy niestety nie tylko naturalne olejki, ale również nieciekawe substancje syntetyczne i groźny, wysuszający alkohol. To dyskwalifikuje Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe jako kurację regenerującą włosy i każe traktować produkt jako upiększającą i dyscyplinującą odżywkę do włosów, chroniącą kosmyki przed urazami i zniszczeniem.

Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe zawiera ponadto niewystępujący często w olejkach do włosów składnik: kumarynę. Ma ona przede wszystkim właściwości zapachowe, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że dodatkową cechą kumaryny jest pobudzanie i wzmacnianie naczyń limfatycznych. Ta właściwość kumaryny pomogłaby bardzo podczas pielęgnacji skóry głowy, zwiększając absorpcję olejku do wnętrza komórek i mieszków włosowych… niestety Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe nie służy do olejowania skalpu. Producent nie wykorzystał zatem potencjału składników, które wtłoczył do pięknej butelki.

OLEJEK DO WŁOSÓW — SPOSÓB UŻYCIA0

Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe należy używać jako odżywki do włosów bez spłukiwania. Można go nakładać na wilgotne włosy po myciu (należy bezwzględnie omijać skórę głowy, aby nie spowodować podrażnień). Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe będzie również dobrze upiększał suche włosy. Wystarczy nałożyć go na pasemka i wystylizować fryzurę.

OLEJEK DO WŁOSÓW — DZIAŁANIE

Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe działa jak preparat kondycjonujący i nabłyszczający włosy, a dodatkowo chroni je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i innych czynników atmosferycznych. Jest wydajny, lecz duża ilość może przeciążać włosy. Panie o niskoporowatych włosach niestety nie powinny go używać — Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe ma nieodpowiedni dobór olejków do ich rodzaju włosów.